در مراسم رونمایی و اکران افتتاحیه فیلم کن پامنار مطرح شد:

«کن – پامنار» یک فیلم مردمی است

«کن – پامنار» یک فیلم مردمی است
فیلم سینمایی «کن پامنار» شب گذشته 20 اسفندماه با حضور جمعی از اهالی سینما، تئاتر، موسیقی و فوتبال توسط گروه سینمایی هنر و تجربه در پردیس سینمایی چارسو رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه  در ابتدای این مراسم محیا اسناوندی که اجرای مراسم رونمایی  را بر عهده داشت  ضمن دعوت از اشکان درویشی برای حضور روی سن گفت: من خیلی معتقدم به این مسئله که پشت هر مرد موفقی یک خانم موفق هست. قسم می‌خورم اگر مهشید خسروی نبود، اشکان درویشی نمی‌توانست این‌قدر خوش فکر جلو برود.

«کن پامنار» حرف دل مردم است
اشکان درویشی با حضور روی سن ضمن خوشامدگویی  گفت: از همه عوامل نمی‌توانم اسم ببرم، اما باید بگویم از کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین عضو گروه برای این فیلم بسیار زحمت کشیدند و این فیلم حاصل تلاش همه این دوستان است. به دور از شعار می‌گویم یک روزی پس از سه سال که طرح این فیلمنامه را در ذهنم پرورش می‌دادم، زمانی که سیروس همتی زحمت نوشتن فیلمنامه را می‌کشید، به من گفت: انتظار نداشتم فیلم این‌قدر خوب شود. گفتم: اگر به عقب برگردم باز هم قطعا فیلم به خوبی نمی‌شود. فیلمی که پشت آن احساس و حرف مردم باشد و خدا بخواهد اتفاق خوبی را برایش رقم بزند، تکرار نمی‌شود. قد و قواره «کن پامنار» از من بزرگ‌تر است چون حرف دل مردم است. 
وی در ادامه از گروه هنر و تجربه برای حمایت از فیلمسازهای مستقل تشکر کرد و گفت: من این فیلم را مستقل ساختم و اگر بخواهم دلی بگویم همسرم در ساخت این فیلم تاثیر زیادی داشت.

وی  ادامه داد : «کن – پامنار» یک فیلم مردمی است و حرف دل مردم را می‌زند. هر ایراد کارگردانی که در فیلم می‌بینید پای بی‌تجربگی و کم‌تجربگی من بگذارید و هر هنر خوبی که می‌بینید حاصل زحمت عوامل و بازیگران هنرمند کار است، اما واقعیت این است که این فیلم نیاز به حمایت شما دارد. هر کدام از شما که بتواند این فیلم را به دیگران معرفی کنید، برای من بزرگ‌ترین دلگرمی است تا بتوانم کار بعدی‌ام با عنوان «ایجنت» که درباره پشت پرده‌های سیاه فوتبال است، شروع کنم. 
درویشی در پایان تصریح کرد: رسالت رسانه این است که حرف مردم را بزند، تا آخر عمرم اگر قرار باشد کاری بسازم که حرف مردم در آن زده نشود، این کار را انجام نمی‌دهم. کار دیگری انجام می‌دهم که بتوانم پول خوب درآورم.سپس اسناوندی از سالار عقیلی به نمایندگی از هنرمندان حاضر در سالن دعوت کرد که روی سن بیاید.


سالار عقیلی: سطح فرهنگ و آگاهی ما باید پس از تماشای فیلم و کنسرت و تئاتر ارتقا یابد
سالار عقیلی طی سخنان کوتاهی گفت : خوشحالم که «کن پامنار» به نتیجه رسید و امشب رونمایی و چند روز دیگر اکران می‌شود. از عوامل فیلم به خصوص اشکان درویشی تشکر می‌کنم که می‌دیدم با جان و دل این کار را دنبال می‌کردند.
وی ادامه داد: برای من باعث افتخار است که این کار را خواندم. از دید من «کن پامنار» فیلم بسیار زیبایی است. از نظر من وقتی ما وارد یک کنسرت یا سالن نمایش یک فیلم می‌شویم، اگر بار معنایی آن کنسرت یا فیلم یا تئاتر را نگرفته باشیم، آمدن ما به آن سالن هیچ فایده‌ای ندارد. باید بعد از خروج از سالن سطح فرهنگ و آگاهی ما ارتقاء پیدا کرده باشد و من فکر می‌کنم این اتفاق بعد از تماشای این فیلم حتما خواهد افتاد.
عقیلی در پایان صحبت‌هایش گفت: چه در کنج قفس باشم چه در پرواز می‌خوانم، قناری فطرتم تا زنده‌ام آواز می‌خوانم.
 

سیروس همتی: شب‌ها دعوا می‌کردیم، صبح‌ها کله پاچه می‌خوردیم
سیروس همتی با حضور روی صحنه با اشاره به اشکان درویشی گفت: با این عزیزی که اینجا ایستاده خیلی سخت می‌توان کنار آمد، ما شب‌ها دعوا می‌کردیم، صبح می‌رفتیم کله پاچه می‌خوردیم و آشتی می‌کردیم و می‌گفتم به خاطر کله پاچه هم که شده، این فیلمنامه را برایت می‌نویسم.
درویشی در ادامه گفت: در یک برش از فیلم می‌بینید که رسانه چقدر می‌تواند برای بچه‌های کار مهم باشد. امیدوارم آن سکانس را حتما ببینید. یک پدر و مادر گلی در بین شما هستند که من معتقدم که تا آخر عمرم برکت کارهای من هستند. حتی اگر به کلیت موضوع فیلمم ربطی نداشته باشد، من همیشه یک پلان از قهرمان‌های بی ادعای مملکتمان دارم. امشب میزبان پدر و مادر شهید قربانی‌پور هستیم. 
فیلم سینمایی «کن پامنار» از 24 اسفندماه در سینماهای منتخب هنر و تجربه روی پرده می‌رود.
فیلم‌های گروه هنروتجربه در دو سانس ۱۶ و ۱۸ سالن‌های منتخب این گروه در تهران اکران می‌شود و روزهای چهارشنبه نیز در سینماهای هنروتجربه شهرستان‌های مختلف سراسر کشور روی پرده می‌رود و علاقه‌مندان برای تهیه بلیت می‌توانند به سایت‌های فروش بلیت مراجعه کنند.


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280