اخبار هنر و تجربه

توسط خواکین فینیکس صورت گرفت؛ پوستر امضا شده «جوکر» به حراج «سینما برای غزه» اهدا شد

خواکین فینیکس پوستر امضا شده «جوکر» را برای حراج «سینما برای غزه» اهدا کرد.

نگاهی به فیلم «نویسنده مرده است»/ پایانی واقعی برای بازی نمایشی

اقتباس از نمایش‌های مهم و با‌ارزش ادبیات نمایشی، پیشینه‌ای طولانی در سینما دارد و نمایشنامه‌های مهم و مشهور بسیاری راه به پرده سینما یافته‌‌اند. در این میان، آنچه برخی از این اقتباس‌ها را در زمره آثار مهم و مطرح سینمای جهان قرار داده، تسلط فیلمنامه‌نویس و کارگردان بر ابزارهای بیانی سینما و بعد، انتخاب درست قالب روایی و فرم بصری مناسب برای به تصویر کشیدن نمایشنامه مورد نظر بوده است.

روناک جعفری: مورس به حافظه عاطفی‌ام در دوران کودکی بازمی‌گردد

روناک جعفری کارگردان عنوان کرد: «مورس» به حافظه عاطفی من در دوران کودکی بازمی‌گردد. به یاد دارم دوستان پدرم خاطراتشان را از زندان برای ما تعریف می‌کردند که به شیوه مورس در سلول‌ها با هم گفت‌وگو داشتند که باعث شکل‌گیری و نگارش مورس شد.

مستندی از جنس شعر

در شاعرانگی ایرانیان و علاقه به شعر در تاریخ این سرزمین بسیار گفته‌اند. هر چند که در دوران معاصر از این خصوصیت به دور شده‌ایم، اما هنوز می‌توان بارقه‌های آنرا در جای جای هنر ایران یافت و یکی از آنها هنر سینماست.

نقد سه فیلم از بسته فیلم کوتاه «اتاق فرار»

در این روزها، پنج فیلم کوتاه با عنوانِ "اتاق فرار" متشکل از فیلم های کوتاه ایرانی از جمله گوشت تلخ ساخته فرید حاجی، نفس نکش اثرِ میلاد نسیم سبحان، رویای نیمه جان ساختهٔ آرمین اعتمادی، اسپاسم فیلمی از صحرا اسدالهی و مورس از روناک جعفری که در چند سال اخیر مورد توجه مخاطبین و داوران قرار گرفته است، در گروه هنرو تجربه در قالبِ بسته ی فیلم کوتاه برای ایام نوروز آماده شده و بر روی پرده ی خاکستری سینما در حال اکران است.

ساعتی در اتاقِ فرار از تکرار و کلیشه

مجموعه «اتاق فرار» یک تجربه تماشای فیلم کوتاه هیجان‌انگیز است که مخاطب را در هر کدام از فیلم‌ها جذب خلاقیت‌های فیلمساز می‌کند.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280