هنر و تجربه در جهان

پنج سال مبارزه برای بقای یک سینمای هنر و تجربه در پاریس نتیجه داد

یکی از مشهورترین سینماهای هنر و تجربه پاریس بنام «لاکله» به معنای کلیدکه سالها درهایش بسته شده بود بعد از 5 سال دوباره احیا شد.

دوازدهمین جایزه فیلم مهاجران از جشنواره شارجه رسید

فیلم سینمایی مهاجران به کارگردانی مسعود احمدی و تهیه کنندگی شیما پورسهم الدین پس از اکران موفق در گروه سینمایی هنروتجربه برنده تندیس مقام دوم بهترین فیلم بلند از هشتمین جشنواره بین المللی فیلم و عکس اکسپوژر شارجه شد

نمایش دو فیلم دوار و مهاجران در ایتالیا و فرانسه

فیلم سینمایی "دوار" به کارگردانی و نویسندگی میثم حسن زاده در ایتالیا و فیلم سینمایی مهاجران به کارگردانی مسعود احمدی درفرانسه نمایش داده می شود.

تماشاگران «دِرب» در فرانسه به 20 هزار نفر رسید

اکران فیلم سینمایی «دِرب» با استقبال تماشاگران در سینماهای فرانسه ادامه دارد.

«دِرب» به جشنواره شانگهای می‌رود/ استقبال در فرانسه

فیلم «دِرب» برای حضور در بخش پانورامای جشنواره شانگهای پذیرفته شد.

مردی با دوربین فیلمبرداری

«فیلم با سالن سینما شروع می‌شود که جایگاه‌ها و پرده‌اش را برای نمایش فیلم آماده می‌کنند. افراد وارد سینما می‌شوند، پروژکتور روشن می‌شود و تماشاگران روی صندلی‌هایشان آینه می‌شوند در برابر آنچه بر پرده‌ی سینماست. از همین‌جاست که از پرده‌ی سینما به زندگی پرتاب می‌شویم.»

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280